KREATIVNÍ TEAMBUILDING

Petr Hlubuček

Sochařský workshop

Účastníci společně vytvářejí kamenné sochy z pískovce pod vedením komunikativního lektora – sochaře s bohatými zkušenostmi s firemním programem.  Zejména muže překvapí, jak velmi je program vtáhne a bude bavit. Nakonec vzniká jedna větší a několik menších soch, které si firma nebo účastníci vždy odvážejí.

 

Vytváření mozaiky

Velmi zajímavá varianta týmového kreativního díla je tvořená skládáním drobných prvků do výsledné velké mozaiky, na které se podílejí doslova všichni účastníci. Může vzniknout obraz až o rozměrech cca 1×1,5m, případně sérii 3 obrazů, které si budou moci klienti odvézt. Každý se do práce zapojí (ať už tvorba návrhu na začátku, příprava formy, podkladové pojivo, skládání mozaiky, rozbíjení dlaždic na malé dílky, nebo spárování). (Mozaika bude muset zůstat na místě, aby mohla zatuhnout.)

Kovářský workshop

„Kdybych já byl kovářem a měl jeho sílu, žárem výhně pak ozářen ukul bych si vílu.“    Petr Spálený

Tváření železa za pomocí ohně bylo považováno za určitou magii. A pokud sami roztopíte výheň a kus železa pod údery vašeho kladiva změní tvar, tak to pochopíte.

Cílem tohoto workshopu je si vyzkoušet základní principy kovářského řemesla a vyrobit si drobný výrobek se železa. Působivý bude i fakt, že kovářka v roli instruktora bude žena.

Práce se dřevem

Možnost využít většího počtu dovezených strojů na práci se dřevem (několik ponků, různé typy elektrických lupénkových pil, vrtaček, elektrických hoblíků, brusek…)

Uvedené nástroje jsou bezpečné na ovládání a k dispozici budou instruktoři. (Často tento typ workshopu uvádíme v rámci „family day“ pro rodiče a děti). Lidé velmi rychle propadnou kouzlu tvořivosti a začnou vytvářet dřevěné předměty podle své fantazie.

Sklářský workshop

Umíme připravit i sklářský workshop s mobilní sklářskou pecí. Můžeme pod otevřeným nebem vyzkoušet svou fantazii a odvahu vyrábět věci ze skla, ačkoliv s tím nemáme žádnou zkušenost. Pomůže nám zkušený sklář, který nám bude pomáhat s výrobou skleněných výtvorů a budeme tak mít pocit, že je to vlastně docela snadné.