KOUČINK

Koučink je proces podporující hledání individuálních řešení a rozvoj člověka v jím zvolené oblasti. Koučování vede ke zvýšení sebevědomí a využití osobního potenciálu, způsob urychlení pozitivní změny.

Koučink můžeme chápat jako doprovázené uvědomění si vlastních cílů a nalezení cesty, jak tyto cíle skutečně naplnit.

Koučování  představuje způsob, jak najít řešení „na míru“, tedy řešení, které respektuje právě možnosti, potřeby i nastavení koučovaného.

Cíl koučinku vždy stanovuje koučovaný. Kouč při koučování klade otázky a vede koučovaného k hledání jeho vlastních a autentických odpovědí. 

Při osobnostním koučinku vždy přichází koučovaný se svým konkrétním cílem.

Při manažerském koučování je ale zadavatelem manažer, přičemž koučovaným je zaměstnanec.

V tomto případě je postatné, že je nutné respektovat dvojí zadání: jedno od manažera, zároveň ale je zde druhé: koučovaný může mít ještě jiný cíl. Pozornost potom věnujeme oběma oblastem či tomu, jak je sladit. V manažerském koučování je podstatné, že manažer respektuje, že jeho podřízený si může vybrat z více cest, jak dospět k cíli. Kouč je k dispozici koučovanému a manažerovi sděluje výhradně jen to na čem se kouč a koučovaný domluví. Jinak dostává manažer pouze základní informaci o obecném průběhu koučování.

V práci na osobním růstu zaměstnance může jít i o specifickou kombinaci koučování a mentoringu. Zde i v jiných oblastech koučování platí to, že vztah mezi koučem a koučovaným je důvěrný a to i přesto, že objednatelem je zaměstnavatel.

Naši koučové

 • Filip Lepier

 • Ing. Petr Hlubuček

  Spolumajitel společnosti INSPIRA s.r.o.

  Ing. Petr Hlubuček

  Mám za sebou dlouholetou manažerskou zkušenost zejména ve velké cestovní kanceláři Adventura s.r.o., kterou jsem v roce 1990 spoluzakládal, podílel se na jejím vedení a kde jsem dodnes členem správní rady.

  Zde jsem také vedl expedice do Austrálie, Kanady, Mexika, Indonésie, na Nový Zéland a do dalších zemí, což je velmi výrazná zkušenost v oblasti komunikace a vedení skupiny.

  Od roku 1996 jsem řídil firmu Adventura teambuilding (později s e jménem Inspira s.r.o) jejímiž klienty jsou zejména firmy (Microsoft, Microsoft, T-mobile, T-systém, Siemens, ČSOB, Reiffeisenbank, KPMG, Baťa, Vodafon, Česká televize a mnoho dalších)

  V roce 2010 jsem ukončil pětiletý sebezkušenostní psychoterapeutický výcvik SUR. V roce 2013 ukončil Koučovací výcvik u Radvana Bahboucha. Jsem držitel koučovacího certifikátu mezinárodní federace ICF. V roce 2015 výcvik Mindfulness.

  Mojí silnou stránkou je hluboká znalost firemního prostředí, dlouholeté manažerské zkušenosti a cit pro práci s lidmi.

  Individuální koučink jsem vedl např. ve firmách Microsoft s.r.o., v ČSOB, a.s. nebo o.p.s. Okamžik a dále desítky individuálních klientů.

  www.hlubucekpetr.cz

 • Mgr. Ivana Balatá

Fotogalerie:

Co získáte?

 • Reálný vhled do situace, a to často i v nečekaných souvislostech
 • Efektivní využití schopností a osobního potenciálu
 • Zvýšení osobního sebevědomí
 • Rovnováhu v životě
 • Úspěch a naplnění svých cílů

  Mám zájem, kontaktujte mě