KOMUNIKAČNÍ HRY A IMPROVIZACE

Petr Hlubuček

IMPROVIZACE:

 

Program: práce se změnou, jak dělat věci jinak
Termín:  kdykoliv (indoor)
Cíl akce:  jak se připravit na situace, které ani neumíme předvídat, jak věci změnit ?
Počet účastníků: od 10 do 22 účastníků
Lokalita:  Čechy

 

 

Problémy, které budeme řešit za pár let, není možné ani předvídat, protože většina požadavků, na kterých budeme pracovat, se ještě ani neexistuje.  Jak se tedy připravit na něco, o čem zatím nevíme vůbec nic?  Možnou cestou je Improvizace – vlastně jiný způsob komunikace, přístupu i spolupráce. Způsob, který objevuje s velkou měrou kreativitu v nás a pomáhá nám dohromady spolupracovat….

 

 

SIMULAČNÍ HRY:

Program: práce se zpětnou vazbou, komunikace
Termín:  kdykoliv (indoor)
Cíl akce:  možnost jak získat představu o fungování celého týmu i jednotlivců, kteří tým vytvářejí. Bezpečný způsob, jak se od sebe navzájem efektivně učit. Zároveň dobrá příležitost, jak bezpečným způsobem poskytnout zpětnou vazbu. 
Počet účastníků: od 10 do 22 účastníků
Lokalita:  Čechy

 

Představte si, že se před vámi rozehraje divadelní hra nebo několik kratších skečů. Třeba hra o vašem týmu, o projektu, který řešíte, nebo “jen” o něčem, co se vám doopravdy povedlo… Odvíjí se před vámi neuskutečněné zápletky, cesty, kterými jste se nevydali, úvahy typu “co by nastalo, kdyby”, apod… 

Moderátor zastavuje děj právě ve chvíli, kdy jste stáli na křižovatce a před vámi bylo několik cest. Vydáváme se jednou, druhou a třeba i třetí cestou… 

Každou cestu můžeme společně prozkoumat, vzít si zkušenost a beztrestně se vrátit a věci udělat jinak. Je to zábava, ale zároveň se společně učíte….

 

 

STRATEGICKÉ HRY:

Program: posilování strategického myšlení, řešení náročných situací
Termín:  kdykoliv (může být součástí indoorového programu)
Cíl akce:  rozvíjení schopností, jak zvládat krizové situace, trénování vedení týmu v náročných situacích, zpětná vazba
Počet účastníků: od 10 do 22 účastníků
Lokalita:  Čechy