ÚVOD DO NEŠTĚSTÍ

Ne nadarmo se říká, že největším nepřítelem je člověk sám sobě, a že každý svého štěstí strůjcem. Pro pocit štěstí není ani tak důležité, co se nám v životě děje, jako to, jak si tyto události interpretujeme a jak se k nim stavíme. Motivaci a štěstí sice nelze naučit, ale mnohdy stačí, když si to sami přestaneme dělat těžší ve své hlavě či v komunikaci s druhými.


Sebemotivace


Základním krokem k sebe-motivaci a prožívání pocitů naplnění, angažovanosti a štěstí je schopnost rozhodnout se přestat být nešťastný a demotivovaný. Trénink se proto vydává přesně opačnou cestou než většina jiných školení na toto téma a soustřeďuje se na vyhledávání zdrojů zklamání, nekonstruktivních řešení a ztrát energie. Pomocí techniky paradoxní intence pomáhá účastníkům pochopit, co jim setrvávání na těchto strategiích ve skutečnosti přináší a tudíž proč je těžké se jich zbavit.


Komunikační sebeobrana


Jak poznáme manipulaci, komunikační fauly a scénářová slova ve své vlastní komunikaci a v komunikaci druhých směrem k nám. Jak rozpoznat zpětnou vazbu od obviňování a nátlaku. Jaký je rozdíl mezi výhružkou a poukázáním na důsledky. Jak se ubránit komunikační agresi, či posměškům na naši adresu. Jak rozpoznáme komunikační (manipulativní) hry a jak můžeme vystoupit z tzv. scénářových hádek, o kterých víme, že nic nevyřeší.

Co získáte?

  • sebe-motivace
  • opustit zbytečná řešení a ztrát energie
  • komunikační sebeobrana

    Mám zájem, kontaktujte mě